Cinsel terapi nedir?

Cinsel terapi cinsel hayatları sorun yaşayan ya da sadece cinsel hayatının kalitesini artırmak isteyen kişilere uygulanan bir terapi türüdür.

Cinsel terapistlerin özellikleri nelerdir?

İyi bir cinsel terapist; hasta doktor gizliliğine maksimum özen gösteren, cinsel konularda bilgili ve karşısındaki kişilerle özellikle toplum nezdinde konuşmaktan çekinilen konular hakkında rahatlıkla konuşabilen, yargılamayan, etik kuralları gözeten, farklılıklara açık ve saygılı olmalıdır.

Cinsel terapinin tedavi ettiği cinsel işlev bozuklukları nelerdir?

Cinsel terapi ile vajinismus, cinsel isteksizlik, orgazm olamama, ağrılı cinsel birleşme, sertleşme problemi, erken boşalma, geç boşalma, boşalamama gibi cinsel sorunlar tedavi edilebilmektedir.

Cinsel terapide neler yapılır?

Cinsel terapide önce detaylı öyküyle problem net olarak tanımlanarak problemi gidermeye yönelik tedaviye başlanır. Ayrıntılı bir cinsel bilgilendirme seansından sonra probleme ve kişiye özel davranışsal ödevlere başlanır.

Cinsel terapide neler yapılmaz?

Cinsel terapide çiftin istemediği ya da rahatsız olacağı hiçbir şey yapılmaz. Davranışçı ödevler kesinlikle doktor ofisine yapılmaz.
Cinsel terapide düzelen cinsel sorunlar nükseder mi?
Deneyimli bir terapist tarafından yönetilen ve sağlıklı ilerleyen tedavi süreçleri sonunda sorunların tekrarlanma olasılığı bulunmamaktadır.

Cinsel terapi her şeyi çözer mi?

Cinsel terapi cinsel sorunların hemen hemen hepsini çözebilmektedir. Ancak cinsel SORUNLAR organik bir sebepten kaynaklanıyorsa kadın hastalıkları ve doğum veya üroloji bölümlerinde bulunan uzmanlardan yardım alınmalıdır. Bu sebepten sorunun net olarak tespiti çok önemlidir.

 

    Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.