http://sumeyyesereyim.com.tr/wp-content/uploads/2017/11/1-6.jpg

Sertleşme Bozukluğu Nedir?

Sertleşme bozukluğu, erkeklerin cinsel ilişkiye girmekte zorlanması ya da sürdürememesi durumudur. Peniste yeterli sertliğin sağlanamaması veya sertleşme halinde sertliği sürdürememesi durumunu ifade eder. Sertleşme bozukluğu, cinsel isteksizlikten farklı bir durumdur ve cinsel istek olmasına rağmen sertleşme sorununun yaşanmasıdır. Erkeklerde cinsel sorunlar arasında sertleşme bozukluğu en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Bu durumun önemli bir kısmı psikolojik nedenlerle ilişkilidir.

Psikolojik nedenler arasında stres, kaygı, depresyon, cinsel performans endişesi ve özgüven eksikliği gibi duygusal faktörler bulunmaktadır. Fiziksel nedenler ise kalp-damar hastalıkları, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, hormonal dengesizlikler, alkol ve ilaç kullanımı, obezite ve bazı nörolojik hastalıklar gibi durumları içerebilir.
Tedavi süreci, altta yatan nedenlere göre değişir. Psikolojik nedenlerle ortaya çıkan sertleşme bozukluğu durumlarında psikolojik destek ve cinsel terapi önemlidir. Fiziksel nedenlerle ilişkili durumlarda ise yaşam tarzı değişiklikleri, ilaç kullanımı ve bazen cerrahi yöntemler uygulanabilir. Uygun tedavi ile sertleşme bozukluğu başarıyla yönetilebilir ve çözülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.