http://sumeyyesereyim.com.tr/wp-content/uploads/2017/11/1-6.jpg

Erken Boşalma Nedir?

Erken boşalma, erkeklerin cinsel ilişki sırasında kontrolsüz ve istenmeyen bir şekilde hızlı boşalmaları durumudur. Bu durum, cinsel ilişkinin başlamasından kısa süre sonra, bazen de ön sevişme sırasında gerçekleşebilir. Erken boşalma yaşayan erkekler, partnerlerinin tatmin olmamış olduğunu düşünerek cinsel ilişkiden duydukları hazzı ve özgüvenlerini kaybedebilirler.
Erken boşalmanın nedenleri arasında genellikle psikolojik faktörler bulunmaktadır. Psikolojik nedenler arasında stres, kaygı, depresyon, cinsel performans endişesi ve özgüven eksikliği yer alabilir.
Erken boşalma, dünya genelinde yaygın bir cinsel işlev bozukluğudur ve erişkin erkeklerin yaklaşık %30 ila %40’ında görülebilir. Görülme sıklığı yaş, kültür ve coğrafi faktörlere bağlı olarak değişebilir.
Erken boşalma tedavisi, altta yatan nedenlere göre değişir. Tedavi süreci psikolojik destek, davranışsal teknikler, cinsel terapi ve bazen ilaç kullanımını içerebilir. Uygun tedavi ile erken boşalma sorunu başarıyla yönetilebilir ve çözülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.